Áprilisi sporthírek

2016. április 21. csütörtök, 12:43

Beszámolunk az áprilisi, szentgotthárdi sporteseményekről.

Gotthárdi futók Ausztriában

A Feldbach melletti Leitersdorfban több mint 600 futó állt rajthoz különböző távokon és korcsoportokban a szezonnyitó „Vulkanland” utcai futóversenyen, köztük több gotthárdi futóval.

A szervezők kitettek magukért, volt színvonalas versenyközpont, zene, és moderálás, nemzetközi ütős zenekar, korhű egyenruhába öltözött ágyúsok, akik ágyúlövésre indították a népes mezőnyt. Befutás után bőséges választék várt a futókra süteményekben, gyümölcsökben és italokban. A kellemes, tavaszias időben a dimbes-dombos terep jelentett külön erőpróbát az indulók részére. Több gotthárdi futó csak éppen hogy lemaradt a dobogóról, Woki Edina például csak 5 másodperccel. Ifj. Borbély Sándor nem csak korosztályában, de a felnőtt mezőny értékelésében is szép helyezést ért el.

Tánc Európa Bajnoki siker

Horváth Kristóf és Szatmári Orsolya szentgotthárdi táncosok a Moszkvában 2016. március 19. és 20. között megrendezett European Championship Artistic Dance rangos versenyén a latin táncok Európa Bajnokságán a dobogó 2. fokára állhattak fel, a Latin koreografált show táncban pedig az előkelő 5. helyezést érték el.

Az immár európa bajnoki ezüstéremmel rendelkező táncosok, Horváth Kristóf és Szatmári Orsolya tavaly augusztusban nyitották meg tánciskolájukat Szentgotthárdon, ahova gyerekeket és felnőtteket egyaránt várnak. A K&O Dance Studio néven működő iskolában sokan igyekeznek elsajátítani a különböző társastáncok lépéseit.

Kristóf és Orsolya a tanítás mellett rendszeresen képviselik városunkat és hazánkat országos, illetve nemzetközi versenyeken.

A kijutásban Szentgotthárd Város Önkormányzata is támogatta a táncosokat.

(Fotó: Szatmári Mihály)

Gotthárdi kézilabdázók a II. Tavaszváró női kézilabda torna

Március 19-én öt csapatatos női kézilabdatornát rendeztek Nagycenken. A tornán részt vett a szentgotthárdi „hobby” női kézilabda csapat is. A gotthárdi csapat a házigazda Nagycenk, Gönyű, Kapuvár, Ágfalva gárdáival mérkőzött meg. A gotthárdi együttes mind a négy mérkőzését megnyerve 100 %-os teljesítménnyel megnyerte a tornát. A torna gólkirálynője 25 góllal Tóth Bernadett (Szentgotthárd) lett. Végeredmény: 1. Szentgotthárd, 2. Gönyű, 3. Kapuvár, 4. Nagycenk, 5. Ágfalva.

A győztes csapat tagjai: Cséve Krisztina, Bartakovics Helga, Tóth Bernadett, Dakos Katalin, Cséve Tiborné, Papp Anna, Papp Kincső, Kozma Eszter, Kovácsné Nardai Lilián, Merkli Katalin. A hobbysportolók május végére hasonló tornát terveznek a szentgotthárdi sportcsarnokban.

XI. Király Kupa

Az SZMSZC III. Béla Szakképző Iskolája 2016 tavaszán rangos nemzetközi teremlabdarúgó tornának adott helyet.

A rendező iskola csapata mellett Muraszombat, a Kölcsey Ferenc Gimnázium, illetve a Vörösmarty Mihály Gimnázium csapata vett részt a színvonalas női és férfi tornát is magába foglaló rendezvényen. Idén 11. alkalommal találkoztak a csapatok, amit hasonlóan a többihez nagy várakozás előzött meg. Jó alkalom ez arra, hogy új barátságok szövődjenek ezzel is elősegítve a hármas határon élő diákok, pedagógusok, iskolák együttműködését.

A városi sportcsarnokba kilátogató közönség nagy csatákat, sportszerű küzdelmet láthatott.

A hölgyeknél a Vörösmarty Mihály Gimnázium csapata szerezte meg az első helyet megelőzve a „bélások” női együttesét. Harmadik helyen végzett a Kölcsey csapata.

A férfiaknál nagyszerű játékkal az SZMSZC III. Béla Szakképző Iskola csapata végzett az első helyen. Második a Vörösmarty Mihály Gimnázium csapata, harmadik a Kölcsey Ferenc Gimnázium lett. Negyedik helyen végzett a Muraszombat férfi együttese.

A kupákat és az egyéni díjakat a KLIK Szentgotthárdi Tankerületének vezetője Császár Tamás, valamint Korpics Ferenc adták át.

A napot baráti beszélgetéssel és egy tartalmas ebéddel zárták a csapatok és vezetőik a Lipa étteremben.

Terepfutó verseny Magyarlakon

A Veszprémi Tájékozódási SE szervezésében február 28-án Magyarlak térségében rendezték meg az 1. Sáfár-hegyi terepfutó versenyt és teljesítménytúrát. Az eseménynek több mint 50 résztvevője volt Nyugat-Dunántúlról. A kijelölt útvonalon Magyarlak központjából indulva felfutottak a magyarlaki Szőlő-hegyre, érintették a Szentkutat, majd ezután a Sáfár-hegyen lévő Mária-kápolnához értek. Innen déli irányba fordultak, majd a Hársas-tó melletti Vörös-hegy oldalában kanyarodtak vissza Magyarlakra.

A változatos terepviszonyok alaposan igénybe vették a futókat és a túrázókat. Néhány futó el is tévedt, ők közel 2 km-rel is többet teljesítettek.

Eredmények:

Férfi ifjúsági 12.5 km:

1. Ifj. Borbély Sándor (VOSSEN Szentgotthárd, 62:30)

2. Polly Dániel (Szentgotthárd, 66:36)

Férfi felnőtt 12.5 km:

1. Karsai Márton (Szentgotthárd, 52:08)

Férfi senior 12.5 km:

2. Takács Tibor (Szentgotthárd, 77:55)

5. Borbély Sándor(VOSSEN Szentgotthárd, 88:50)

Tudósító: VOSSEN Szentgotthárd

Darts hírek

A Szentgotthárdi Darts Club továbbra is aktívan részt vesz a város sportjának életében, jelenleg 16 főből áll az egyesület tagsága. Nemrég ért véget a Club házi csapatbajnoksága melyet a Club elnökségéből álló Team President, Talabér Gábor és Bucsek Tamás nyert meg, a második helyen apa-fia páros, a Team Family, név szerint Könye Tamás és Máté végzett. A helyi versenyeken és edzéseken kívül idegenben is rendszeresen megmérettetik magukat a csapat tagjai.  Többen részt vettek a rábahídvégi nyílt versenyen, ennek eredményéről a későbbiekben tudunk beszámolni. A Nyugat-Dunántúl régió darts liga körmendi versenyében legutóbb Goda Péter és Lábodi Gábor vettek részt. 48 indulóból Lábodi Gábor bejutott a legjobb nyolc közé, ott a jelenlegi listavezető, a szombathelyi Pósfai Miklós állta útját a további menetelésnek. Goda Péter ezúttal kevesebb szerencsével járt, már a csoportmérkőzések után búcsúzott a versenytől. A Club tervei között szerepel egy nagyszabású verseny lebonyolítása, amelyre a következő hónapokban kerülhet sor, köszönet a sok támogatónak.

Forrás: Szentgotthárd Város Önkormányzata